Засідання МО

 

 

 

5 листопада 2019р. продовжилась робота музкерівників ЗДО у творчій вітальні на базі ДНЗ №6 «Теремок»

Вихователь-методист навчального закладу Коваленко О.В., музичний керівник Перегуда О.С. провели з колегами інтерактивні ігри, які сприяли створенню емоційно-творчої атмосфери.

Олена Сергіївна професійно продемонструвала використання інноваційних технологій в процесі музичного виховання дітей дошкільного віку, активізувала діяльність малюків на занятті через використання ІКТ-технологій. Педагог мотивувала дітей, використовуючи сучасні музичні інструменти, атрибути, музично-дидактичні ігри, ефектні костюми. Раціонально поєднані різні види музичної діяльності дітей на занятті, конструктивна співпраця з колективом навчального закладу засвідчили компетентність музичного керівника в проведенні сучасного музичного заняття.

                                                       


                               24 жовтня 2019р. на базі ДНЗ №1 в рамках творчої вітальні для музичних керівників ЗДО
                                                                      був проведений захід «Свято гарбузової каші»

Директор ДНЗ Зарченко Н.В. познайомила учасників методичного заходу з культурно-історичною спадщиною українського народу через святкування календарно-обрядових дійств, наголосила на доцільності їх впровадження в освітній процес з дошкільнятами.

Батьки вихованців ДНЗ презентували овочеві композиції «Гарбузова родина» та розповіли про страви, які готують з гарбуза в сімї.

Досвідом роботи з музично-естетичного розвитку дітей поділилася музкерівник Задорожна О.А. Вдало підібраний музично-пісенний репертуар, музично-ритмічні вправи на основі українського фольклору, інсценівки, яскраві декорації та костюми сприяли формуванню основ морально-етичних якостей малят, розкриттю їх творчого потенціалу, виконавської майстерності.

 


             

27 вересня 2019р. освітяни-дошкільники м.Малина долучилися до заходів,
присвячених Всеукраїнському дню дошкілля, за участю Міністра освіти і науки Ганни Новосад

Метою цьогорічного заходу стала популяризація дошкільної освіти, удосконалення професійної майстерності педагогів закладів дошкільної освіти та відзначення кращих її представників.

Методист відділу освіти Гарбарчук Н.М., керівники методичних об’єднань Руденко Л.М., Ілючок Т.В., Гринцевич І.В., Березіна Н.Ю., Сущенко О.В. взяли участь у майстер-класах, круглих столах, відвідали виставку-ярмарку дидактичних посібників, ігор, методичних розробок, освітянських видань, а також виставку сучасного обладнання та засобів навчання вітчизняного виробництва.
 

     



                              На початку 2019-2020 навчального року, за сприяння Асоціації музичних педагогів України
                      був організований і проведений професійний практикум-інтенсив: « Музично-ігрові
заняття для дітей»
У практикумі взяли участь провідні фахівці України, досвідчені тренери, лектори, керівники центрів, які на практиці втілюють ідеї креативної музичної педагогіки ( Орф-підхід, Реджіо- педагогіка, Вальдорфська педагогіка, вокалотерапія, вокальна імпровізація, Bodypercussion). Підвищила свої теоретичні і практичні знання музичний керівник ДНЗ №6 Перегуда О.С., взявши участь у даному заході.

      



14 лютого 2019 року на базі навчального закладу №8 «Ялинка» відбулося методичне обєднання для вчителів-логопедів ЗДО міста.

Вчитель-логопед відділу освіти Лисюк О.В. поділилася з колегами досвідом роботи по подоланню ФФМ у дітей молодшого шкільного віку, зробила порівняльну характеристику роботи вчителя-логопеда ЗДО і вчителя-логопеда логопедичного пункту при ЗОШ.

Вчитель-логопед ЗДО №8 «Ялинка» Корнійчук-Коваленко С.П. підготувала презентацію по формуванню мовленнєвої та пізнавальної активності дітей з загальним недорозвитком мовлення та провела індивідуальне заняття по автоматизації і диференціації звуків. Використання біоенергопластики в логокорекційній роботі, сучасного дидактичного матеріалу, цікавих і доступних психофізичному розвитку дитини ігрових завдань, дидактичних ігор на розвиток фонематичного слуху мотивувало вихованця правильно вимовляти звуки у заданих словах, ділити слова на склади, утворювати речення з словами на заданий звук.
  

7 лютого на базі ЦРД «Сонечко» відбувся семінар-практикум з зображувальної діяльності для педагогів старших і середніх груп ЗДО.

Керівник ЦРД «Сонечко» Гордієнко С.В. розповіла про види і форми занять з сюжетного малювання у навчальному закладі.

Вихователь середньої групи Грищенко Т.Л. та керівник гуртка з зображувальної діяльності провели бінарне заняття з сюжетного малювання «Ялинки для зайчат». Педагоги формували у дітей еколого-доцільну поведінку, мотивували малят до створення сюжетного малюнку шляхом поєднання методу відбитка долоні та малювання за допомогою трафарета.

Велике задоволення вихованці отримали, створюючи колективний сюжетний малюнок на дзеркалі.

Педагоги ЗДО практично вправлялись у малюванні зимової пори на склі.

 

    

 

Нові реалії наступності дошкільної і початкової освіти: оцінюємо, розмірковуємо, впроваджуємо
     Підійшли до завершення методичні заходи, на яких розглядалися питання забезпечення наступності між дошкільною ланкою освіти і початковою.
       В дружнім педагогічнім колі в ЗДО №7 «Ромашка» зібралися вихователі старших груп ЗДО міста та вчителі 1-4 класів шкіл.
     Директор ЗДО №7 «Ромашка» Малець Г.Ф., вихователь-методист Шевчук Г.М., заступник директора ЗОШ №3 Малашевська О.В. зробили порівняльну характеристику наступності у змісті дошкільної та початкової освіти через призму нормативно-правових документів, форм, методів з вихованцями та окреслили шляхи спільної взаємодії.
     Досвідом роботи по формуванню у дітей логіко-математичних вмінь через з використання паличок Кюїзенера поділилась вихователь Поліщук Л.М.
   Педагоги ознайомилися з розвивальним середовищем старшої групи (створене відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти) та 1-Б класу (створене відповідно до концепції НУШ). А також прийняли активну участь у спільній практичній діяльності з дітьми у другій половині дня.
     

   

Естафету обміну досвідом по забезпеченню наступності між дошкільною ланкою освіти і початковою
вихователі ЗДО міста продовжили на базі навчального закладу №1 «Дзвіночок»
8 листопада методист ЗДО №1 «Дзвіночок» Мойсеєнко Н.Ю. представила систему роботи вихователя у другу половину дня з учнями 1 класу ЗОШ №3, які навчаються на базі дитсадка.
Вихователь Гаманюк О.А. розповіла про співпрацю з вчителем 1 класу ЗОШ №3 Шевчук Н.Л., представила центри ігрової діяльності для першачків та запросила колег до театральної студії, де представила своїх вихованців у ролях акторів. Учні першого класу проявили неабияку творчість у постановці казки К.Чуковського «Муха-цокотуха» та продемонстрували свої здібності у декламуванні, танцях, співах.
  
   

Тісна співпраця навчальних закладів – запорука успішного впровадження Нової української школи
 
«Школа не повинна вносити різкого перелому в життя дітей. Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити те, що робила вчора. Нехай нове з’являється у її житті поступово і не приголомшує лавиною вражень», — так В.О.Сухомлинський представляв наступність між дошкільним і шкільним навчанням.
Протягом листопада 2018р. вихователі ЗДО міста, які працюють з дітьми 1 класу, діляться досвідом по забезпеченню наступності між дошкільною і початковою ланками освіти у реалізації завдань реформування Нової української школи.
6 листопада 2018 року на базі ЗДО №4 «Калинонька» відбулося перше методичне засідання вихователів ЗДО, які працюють з вихованцями 1 класів. Методист навчального закладу Прокопенко О.М. розповіла про сучасні форми роботи з дітьми 1 класу, продемонструвала центри для різних видів діяльності школярів, ознайомила з чинниками, які позитивно впливають на організацію освітнього процесу, озвучила проблеми, які виникають у роботі педагогів.
Вихователь Хомяк Л.В. презентувала роботу у формі інтелектуальної вікторини з дітьми 1 класу ЗОШ №2 у другу половину дня.
                          

Формування у дітей здорового способу життя через скоординовану діяльність педагогів та батьків
2 листопада на базі ЗДО №5 «Веселка» відбувся семінар-практикум для старших медичних сестер ЗДО міста. В його засіданні взяли участь батьки вихованців навчального закладу, лікар-педіатр Осадча Л.Г., старші медичні сестри ЗДО.
Іваницька В.С., старша медсестра навчального закладу, провела просвітницьку роботу з батьками по запобіганню травматизму та профілактиці захворювань дітей.
Мами вихованців обмінялися досвідом роботи по створенню та забезпеченню здорового способу життя дітей в сімї, акцентували увагу на необхідність дотримання режиму дня, повноцінного здорового харчування, прогулянок у різні пори року, профілактичних бесід з малюками.
Осадча Л.Г., лікар-педіатр, розповіла про необхідність профілактичних щеплень та роль батьківського прикладу у формуванні здорового способу життя дітей.
Гарбарчук Н.М., методист відділу освіти, ознайомила учасників семінару-практикуму із системою здоров’язбережувальних та здоров’яформуючих заходів у дитячих садках Польщі, Швеції.
Старші медичні сестри презентували санбюлетні, у яких була вміщена різноманітна інформація по запобіганню та профілактиці хвороб, травматизму. Слід відзначити старших медсестер Прокопенко Ю.М. (ЗДО №9), Двораківську І.А., які проявили професійність у підборі змісту матеріалів санбюлетнів та їх естетичного оформлення.
Емоційне задоволення учасники методичного заходу отримали від концертної програми, яку підготували вихованці старшої групи (музичний керівник Сущенко О.В., вихователь Ситненко І.О.)
   

Сучасні підходи до  розвитку звязного мовлення дітей
1 листопада на базі ЗДО №9 «Золотий ключик» відбулося методичне обєднання для вихователів середніх груп ЗДО міста.
Директор ЗДО №9 Ілючок Т.В. ознайомила колег із сучасними освітніми технологіями щодо формування зв’язного мовлення дошкільників.
Вихователь Трофименко К.Ю. провела практичне заняття з вихованцями середньої групи. Для активізації мовленнєвої діяльності дітей, формування навичкам описових розповідей педагог використала мнемокуби, мнемосмужки, мнемотаблиці, опорні схеми-картки. Чільне місце відводила розвитку пізнавальної сфери через використання ІКТ-технологій. Застосовуючи навчальний посібник - круги Луллія, стимулювала інтелектуально-творчі здібності дітей, спонукала їх до побудови розповідних речень. 
   
   
Формування соціально-економічних навичок в процесі пошуково-ігрової діяльності
18 травня, на базі ДНЗ №9 «Золотий ключик», пройшло методичне об’єднання для вихователів середніх груп.
Тема заходу: «Формування соціально-економічних навичок в процесі пошуково-ігрової діяльності».
Педагогами колективу було створено та презентовано «Абетку економічної грамотності» (дидактичні ігри), яка стане корисною в повсякденній роботі з дошкільниками
До уваги гостей, вихователем Задорожною А.М., було представлено заняття «Зустріч з електричною лампочкою», де діти середнього віку закріпити знання про економне використання електроенергії і дізнались нові факти про лампочку.
 
 
Родзинкою заняття був гість, майстер виробничого навчання електромонтерів "Малинського професійного ліцею», який дітям показав, розказав про різновиди лампочок у сучасному світі та їх вплив на людей.
 
Захід, на думку учасників МО, пройшов вдало та приніс чимало корисних знань, як для дітей так і для дорослих.
Через гру - до здоров*я
      1 березня сучасно, креативно, інноваційно пройшло методичне об*єднання для вихователів середніх груп ЗДО міста на базі дитсадка «Теремок».
         Директор закладу Корінь В.В. ознайомила колег з методикою В.Базарного та представила напрацювання педагогічного колективу.
       Практичний показ фізкультурного заняття з вихованцями середньої групи на основі методики В.Базарного провела М.В.Романенко. В ході заняття використовувала здоров*язбережувальні та здоров*яформуючі технології, профілактичні заходи. Ефективно поєднувала традиційні та нетрадиційні матеріали, атрибути для запобігання плоскостопості у дітей, напівсфери – для здійснення самомасажів кистей рук, сідниць, стоп ніг, шийного відділу хребта, сенсорний хрестик, інтерактивний ліхтарик – для оптимізації функції зорового аналізатора, профілактики втоми очних м*язів.
        Яскраві та сучасні атрибути, застосування дихальних та психогімнастик, мімічних вправ, офтальмотренажерів, точковий масаж, ходьба по контрасних доріжках - кінетичному піску та сольовій доріжці сприяли емоційно-психологічному комфорту дітей на занятті, забезпечили гармонійний фізичний розвиток вихованців.
       Вихователь Романенко М.В. майстерно продемонструвала сучасне заняття з фізкультури. 
      
Педагоги ЗДО міста поділились враженнями та високо оцінили напрацювання колективу «Теремка».
        

23 лютого  2018 року на базі ЗДО №1 відбулося
методичне об*єднання для вихователів ясельних та молодших груп міста
     В ході роботи були обговорені питання впровадження в освітній процес з вихованцями здоров*язбережувальних та здоров*яформуючих технологій.
      Директором ЗДО Зарченко Н.В. були представлені атрибути, ігрове обладнання для здійснення різних видів загартування, самомасажів, дихальних гімнастик з дітьми, матеріали для зняття психологічної напруги.
     Активно включились в роботу та представили власні напрацювання вихователі Коваленко Н.І., Ліпова Н.О. (ЗДО №3), Литвиненко І.В. (ЗДО №5), Кураченко Ю.М. (ЦРД «Сонечко»).
     Досвід роботи по застосуванню загальнозміцнюючих, здоров*язбережувальних заходів представила вихователь-методист закладу Весненко Ю.М. та провела гімнастику пробудження з дітьми раннього віку.
             
 

16 лютого на базі ЗДО «Золотий ключик» відбулося методичне об*єднання для вчителів-логопедів дитсадків міста
       Презентацію з досвіду роботи по використанню леготехнології у роботі з дітьми, які мають порушення мовлення представила директор закладу Ілючок Т.В. 
      Систему роботи з вихованцями логопедичної групи продемонструвала вчитель-логопед Якимів О.В., використавши лего-конструктори, як чинника розвитку психічних процесів та дрібної моторики.
    Вихованці логопедичної групи продемонстрували свої вміння та навички користуватися лего-конструкторами, конструктивно-творчі здібності у складанні картин різної складності, створенні блоку сюжетів, об*єднаних темою: «Сучасне місто Малин».
    Вчителі-логопеди навчальних закладів високо оцінили результативність роботи Якимів О.В. та ознайомились із творчими роботами вихованців ЗДО «Золотий ключик».
        

14 лютого на базі ЗДО №3 відбулося методичне об*єднання вихователів раннього та молодшого дошкільного віку.
       Презентацію досвіду роботи педагогів ЗДО №3 по формуванню у дітей початкових економічних навичок представила вихователь-методист закладу Коваленко Н.І. Вихователі навчального закладу представили добірки дидактичних ігор економічного спрямування, які використовують в освітньому процесі з вихованцями кожної вікової групи.
      
Практичний показ проведення різнопланових ігор економічної спрямованості з вихованцями молодшої групи продемонструвала Коваленко Н.І. Використовуючи ІКТ-технології, мультимедійні презентації, дидактичні ігри, спрямовані на розвиток уваги і мислення, зорових, тактильних, слухових аналізаторів сприяли засвоєнню дітьми елементарних економічних навичок.
       Педагоги-дошкільники ЗДО міста ознайомившись із роботою колег, поділилися враженнями та представили свої напрацювання по даній темі.
 
          
 
 
Copyright УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ МАЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ © 2024