Малинська загальноосвітня школа
№ 5 І-ІІІ ступенів - ЗАПРОШУЄ!
Кредо школи: Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє. (Анрі Барбюс)
Місія нашої школи - бути освітнім та культурним центром освітньої роботи в мікрорайоні, приділяючи найбільшу увагу пошуку здібних та обдарованих дітей та розвитку успішної вільної особистості.
Школа гарантує своїм вихованцям:
- різнобічний розвиток особистості;
- міцні знання з усіх дисциплін;
- формування культури розумової праці;
- формування життєвих компетентностей;
- допрофільну підготовку учнів у 8-9 класах та профільне навчання у старшій школі.
Адреса: 11603, м.Малин, пров. Покровський, буд.4
Телефон: (04133)45147, (04133)45149
Web-сайт: http://school5malin.ucoz.ua
e-mail: shkola5_ml@i.ua
код ЄДРПОУ - 22055349
Історична довідка: Свою історію Малинська ЗОШ № 5 І-ІІІ ступенів розпочала з 1946 року, як залізнична школа № 40, яка була підпорядкована Міністерству шляхів Південно-Західної залізниці. У 1960 році школа перейшла до відомства Міністерства народної освіти , у 1967 році була реорганізована у восьмирічну, а з 1 вересня 1998 року заклад освіти отримав статус середньої. Починаючи з 2004 року Малинська ЗОШ № 5 І-ІІІ ступенів є закладом з поглибленим вивченням української мови у 8-9 класах та суспільно-гуманітарним напрямом (історичним профілем) у 10-11 класах .
Мова навчання: українська; Іноземна мова, як предмет : англійська;
Навчальних кабінетів: 13, з них : комп’ютерних клас з необмеженим доступом в Інтернет, вільний доступ Wi-Fi, 2 шкільні майстерні, кабінет обслуговуючої праці, найбільший у місті спортивний зал, кабінет психолога, шкільна бібліотека, обладнано кімнату народознавства.
Кількість класів: 12, в них навчається учнів станом на 01.01.2018 р. : 246 учнів. З них, у початковій школі - 107 учнів, основній школі - 118 учнів, старшій школі - 21 учень. Функціонує два класи (2-й та 3-й) з інклюзивним навчанням. Група продовженого дня – 1.
Усього працівників : 30, з них основних – 28, сумісники – 2.
Педагогічний колектив працює щодо реалізації проблемної теми «Формування самостійності школяра у навчально-виховному процесі – одна з важливих умов розвитку творчої особистості»
Девіз педагогічного колективу: Учитель має свідомо йти в ногу із сучасністю, пройматися та надихатися силами, які пробудилися в ній ( А.Дістервег)
Реалізуються програми:
Програма «Концепція родинного виховання (створення "Школи-родини”)»;
Програма виховної роботи щодо формування життєвих компетентностей соціально-адаптованої особистості
Програма «Здоров’я»;
Комплексно-цільова програма виявлення серед учнів обдарованої молоді «Пошук. Талант.Творчість.»
Школа приймає участь у проектах:
- Електронний освітній проект «E-Schools» (електронні щоденники та журнали);
- Науково-педагогічний проект «Інтелект України» ( з 01.09.2018 р.)
В школі працюють такі гуртки: народознавство, художньої самодіяльності, «Спортивні ігри», «Вишиванка».
Школа-родина - це заклад, що забезпечує емоційно-психологічну захищеність та душевний комфорт учнів, формує духовну спорідненість педагогічного колективу, батьків, учнів та громадськості, діяльність якого ґрунтується на використанні культурних та освітніх здобутків , прогресивних традицій українського народу.
Історична довідка Малинської загальноосвітньої
Свою історію Малинська ЗОШ № 5 І-ІІІ ступенів розпочала з 1946 року, як залізнична школа № 40, яка була підпорядкована Міністерству шляхів Південно-Західної залізниці. Першим директором школи був Шумейко Іван Степанович.
Школа була початкова і налічувала всього 4 класи, близько 60 учнів. Розміщувалась тоді в будинку біля залізничного вокзалу м. Малина. Першими вчителями були Виговська Н.Н. Виговський П.Л., Ісаєнко М.Ф.
Згодом почалось будівництво нового приміщення школи. У 1954 році було здано до експлуатації тільки частину центрального корпусу, а в інших приміщеннях будівництво продовжувалось.
У 1960 році школа перейшла до відомства Міністерства народної освіти , а у 1967 році була реорганізована у восьмирічну. В цей час у навчальному закладі навчалось вже близько 170 дітей.
З 1960 до 1962 роки педагогічний колектив школи очолював Корнієнко Олександр Володимирович, а потім до 1966 року – Слуцький Максим Михайлович. Після нього обійняв посаду директора Савченко Іван Омелянович, а з 1969 року – Ігнатенко Іван Йосипович. Навчання здійснювали вчителі початкової школи: Корнієнко Л.І., Ісаєнко М.Ф., Мельниченко М.А., Степаненко В.К.; вчителі-предметники Корнієнко О.В., Прокоф’єва О.І. (рос.мова і література), Буряк І.Ф. (фізика), Виговський П.Л. (хімія, біологія), Дятел О.Я., Черкевич С.М. (українська мова і література), Оборський І.Т. (фізкультура), Койда Є.А. (німецька мова).
У 1970 році прийшли працювати молоді вчителі Грищенко В.В. (математика), Дідківська О.Г. (хімія, біологія), Герасименко Н.С. (фізика), Захарчук М.І., Гальчинська Л.М. (укр..мова та література).
Найпершим соратником і помічником директора в навчально-виховному процесі є завуч. 32 роки пропрацювала заступником директора в школі Кононученко Валентина Петрівна (з 1967 по 1999 роки). Вона була душею колективу, стержнем, навколо якого формувалися традиції школи, методична та виховна робота.
У 1974 році директором був призначений Єнько Володимир Петрович, який очолював колектив до 1994 року . «Людина розумна, вимоглива до себе і до вчителів. Директор на своєму місці …» - як згадує вчителька Грищенко В.В.. В цей час до колективу влилися молоді вчителі початкових класів Костюченко Т.В., Рева Р.М., які і досі творчо працюють у колективі і є зразком для молодого покоління, Матвієнко В.К. ( російська мова та література), Кузьменко В.К. (музика), Чижикова Н.П., Ткаченко Г.Н. ( вихователі ГПД).
«В школі працювала піонерська і комсомольська організація. Колектив працював дружно, з віддачею. Школярі багато працювали в колгоспі, допомогали на хлібозаводі, овочесушильному заводі. Збирали велику кількість металобрухту, вирощували кролі, на навчально-дослідній ділянці - овочі, які потім використовувались у їдальні. Зароблені кошти використовували на поїздки по туристичних путівках, екскурсіях. Учні побували в м. Одесі, Севастополі, Ужгороді, Москві, Ленінграді, неодноразово в Косові, Умані, Краснодоні, заповіднику Асканія-Нова та інших містах. В школі проводилися тематичні вечори, КВН, вечори-відпочинку.» ( Із спогадів вчительки Дідківської О.Г.)
З 1992 по 1994 рік школу очолювали Тимошенко Василь Іванович (вчитель історії, кандидат історичних наук, нині директор Українківської школи І-ІІІ ступенів Малинського району), а потім Білорус Сергій Григорович.
В 1995-1998 роках очолював педагогічний колектив Студінський Володимир Аркадійович (доктор історичних наук (2005р.), член Національної спілки журналістів України (1997р.), нині обіймає посаду професора Київського національного економічного університету. В його творчому доробку понад 300 публікацій з питань історії та економіки ). Саме з ним пов’язані нові сторінки в історії школи № 5 .
У 1996 році були добудовані новий корпус з їдальнею та одним з найбільших у місті спортзалів, а з 1 вересня 1998 року школа отримала статус середньої. В цей час педагогічний колектив оновився і в ньому працювали творчі, завзяті вчителі Тарасюк В.П., Спірко В.О., Тимошенко Н.В., Койда Л.В., Станкевич А.С.
У 1999-2003 роках школу очолював Закусило Микола Антонович. В цей час школа перебувала у пошуках свого іміджу, формувався новий колектив.
Протягом 1999-2007 навчальних років організацію навчально-виховного процесу здійснювали заступники директора Нікітчук Лариса Петрівна, Марущак Світлана Миколаївна, Тарасюк Раїса Петрівна.
З листопада 2003 року школу очолила Амерханян Світлана В’ячеславівна (вчитель-методист, «Відмінник освіти України»), спрямувавши зусилля педагогічного колективу на створення умов для самореалізації учнів та формування компетентнісної соціально-адаптованої особистості. Сьогодні її надійними помічниками є заступники з НВР Мельник Олена Петрівна та ВР Фещенко Людмила Сергіївна.
У школі працюють майстри педагогічної праці: Сичевська З.М., Макаренко Н.В., Лукашенко Л.М., Мельник Л.А., Лосенко В.І., Лісінчук О.М., Марущак С.М., Ілючок Т.С., Пінчук Н.О.. З творчим завзяттям влились у колектив Журавська Т.В., Ковшуненко І.В., Кузнєцова О.Є., Прокоф’єва Т.В., Васянович Н.І., Андрушенко А.В., Грушецька Н.П., Шило С.М., Ілючок О.В.
Протягом своїх 63-х років школа випустила близько 500 дітей з початковою освітою , 1400 випускників з врученням свідоцтв про неповну (а зараз базову) загальну середню освіту та 153 випускники з врученням атестатів про повну загальну середню освіту, з них нагороджених Золотою медаллю - 11, Срібною медаллю – 3.
В школі працюють ветерани педагогічної праці Гальчинська Л.М., Костюченко Т.В., Рева Р.М., Пінчук Н.О., Сичевська З.М.
Педагогічний колектив гордий тим, що поряд з ними працюють представники вчительської династії Білорус – Ілючок : Білорус Сергій Григорович, вчитель географії, директор школи (педагогічний стаж – 32 роки), дочка Ілючок Тетяна Сергіївна, вчитель географії (педагогічний стаж – 23 роки), онука Ілючок Оксана Володимирівна , вчитель англійської мови, педагог-організатор ( розпочала роботу у школі з 1 вересня 2009 року).