5 листопада 2019р. продовжилась робота музкерівників ЗДО у творчій вітальні на базі ДНЗ №6 «Теремок»
Вихователь-методист навчального закладу Коваленко О.В., музичний керівник Перегуда О.С. провели з колегами інтерактивні ігри, які сприяли створенню емоційно-творчої атмосфери.
24 жовтня 2019р. на базі ДНЗ №1 в рамках творчої вітальні для музичних керівників ЗДО
був проведений захід «Свято гарбузової каші»
Директор ДНЗ Зарченко Н.В. познайомила учасників методичного заходу з культурно-історичною спадщиною українського народу через святкування календарно-обрядових дійств, наголосила на доцільності їх впровадження в освітній процес з дошкільнятами.
Батьки вихованців ДНЗ презентували овочеві композиції «Гарбузова родина» та розповіли про страви, які готують з гарбуза в сім’ї.
Досвідом роботи з музично-естетичного розвитку дітей поділилася музкерівник Задорожна О.А. Вдало підібраний музично-пісенний репертуар, музично-ритмічні вправи на основі українського фольклору, інсценівки, яскраві декорації та костюми сприяли формуванню основ морально-етичних якостей малят, розкриттю їх творчого потенціалу, виконавської майстерності.
27 вересня 2019р. освітяни-дошкільники м.Малина долучилися до заходів,
присвячених Всеукраїнському дню дошкілля, за участю Міністра освіти і науки Ганни Новосад
Метою цьогорічного заходу стала популяризація дошкільної освіти, удосконалення професійної майстерності педагогів закладів дошкільної освіти та відзначення кращих її представників.
Методист відділу освіти Гарбарчук Н.М., керівники методичних об’єднань Руденко Л.М., Ілючок Т.В., Гринцевич І.В., Березіна Н.Ю., Сущенко О.В. взяли участь у майстер-класах, круглих столах, відвідали виставку-ярмарку дидактичних посібників, ігор, методичних розробок, освітянських видань, а також виставку сучасного обладнання та засобів навчання вітчизняного виробництва.
На початку 2019-2020 навчального року, за сприяння Асоціації музичних педагогів України
був організований і проведений професійний практикум-інтенсив: « Музично-ігрові заняття для дітей»
У практикумі взяли участь провідні фахівці України, досвідчені тренери, лектори, керівники центрів, які на практиці втілюють ідеї креативної музичної педагогіки ( Орф-підхід, Реджіо- педагогіка, Вальдорфська педагогіка, вокалотерапія, вокальна імпровізація, Bodypercussion). Підвищила свої теоретичні і практичні знання музичний керівник ДНЗ №6 Перегуда О.С., взявши участь у даному заході.
14 лютого 2019 року на базі навчального закладу №8 «Ялинка» відбулося методичне об’єднання для вчителів-логопедів ЗДО міста.
Вчитель-логопед відділу освіти Лисюк О.В. поділилася з колегами досвідом роботи по подоланню ФФМ у дітей молодшого шкільного віку, зробила порівняльну характеристику роботи вчителя-логопеда ЗДО і вчителя-логопеда логопедичного пункту при ЗОШ.
7 лютого на базі ЦРД «Сонечко» відбувся семінар-практикум з зображувальної діяльності для педагогів старших і середніх груп ЗДО.
Керівник ЦРД «Сонечко» Гордієнко С.В. розповіла про види і форми занять з сюжетного малювання у навчальному закладі.
Вихователь середньої групи Грищенко Т.Л. та керівник гуртка з зображувальної діяльності провели бінарне заняття з сюжетного малювання «Ялинки для зайчат». Педагоги формували у дітей еколого-доцільну поведінку, мотивували малят до створення сюжетного малюнку шляхом поєднання методу відбитка долоні та малювання за допомогою трафарета.
Велике задоволення вихованці отримали, створюючи колективний сюжетний малюнок на дзеркалі.
Педагоги ЗДО практично вправлялись у малюванні зимової пори на склі.
Нові реалії наступності дошкільної і початкової освіти: оцінюємо, розмірковуємо, впроваджуємо
Тісна співпраця навчальних закладів – запорука успішного впровадження Нової української школи
Протягом листопада 2018р. вихователі ЗДО міста, які працюють з дітьми 1 класу, діляться досвідом по забезпеченню наступності між дошкільною і початковою ланками освіти у реалізації завдань реформування Нової української школи.
Сучасні підходи до розвитку звязного мовлення дітей
Формування соціально-економічних навичок в процесі пошуково-ігрової діяльності
Тема заходу: «Формування соціально-економічних навичок в процесі пошуково-ігрової діяльності».
Педагогами колективу було створено та презентовано «Абетку економічної грамотності» (дидактичні ігри), яка стане корисною в повсякденній роботі з дошкільниками
До уваги гостей, вихователем Задорожною А.М., було представлено заняття «Зустріч з електричною лампочкою», де діти середнього віку закріпити знання про економне використання електроенергії і дізнались нові факти про лампочку.
Директор закладу Корінь В.В. ознайомила колег з методикою В.Базарного та представила напрацювання педагогічного колективу.
Практичний показ фізкультурного заняття з вихованцями середньої групи на основі методики В.Базарного провела М.В.Романенко. В ході заняття використовувала здоров*язбережувальні та здоров*яформуючі технології, профілактичні заходи. Ефективно поєднувала традиційні та нетрадиційні матеріали, атрибути для запобігання плоскостопості у дітей, напівсфери – для здійснення самомасажів кистей рук, сідниць, стоп ніг, шийного відділу хребта, сенсорний хрестик, інтерактивний ліхтарик – для оптимізації функції зорового аналізатора, профілактики втоми очних м*язів.
Яскраві та сучасні атрибути, застосування дихальних та психогімнастик, мімічних вправ, офтальмотренажерів, точковий масаж, ходьба по контрасних доріжках - кінетичному піску та сольовій доріжці сприяли емоційно-психологічному комфорту дітей на занятті, забезпечили гармонійний фізичний розвиток вихованців.
Вихователь Романенко М.В. майстерно продемонструвала сучасне заняття з фізкультури.
Педагоги ЗДО міста поділились враженнями та високо оцінили напрацювання колективу «Теремка».
23 лютого 2018 року на базі ЗДО №1 відбулося
методичне об*єднання для вихователів ясельних та молодших груп міста
Директором ЗДО Зарченко Н.В. були представлені атрибути, ігрове обладнання для здійснення різних видів загартування, самомасажів, дихальних гімнастик з дітьми, матеріали для зняття психологічної напруги.
Активно включились в роботу та представили власні напрацювання вихователі Коваленко Н.І., Ліпова Н.О. (ЗДО №3), Литвиненко І.В. (ЗДО №5), Кураченко Ю.М. (ЦРД «Сонечко»).
Досвід роботи по застосуванню загальнозміцнюючих, здоров*язбережувальних заходів представила вихователь-методист закладу Весненко Ю.М. та провела гімнастику пробудження з дітьми раннього віку.
16 лютого на базі ЗДО «Золотий ключик» відбулося методичне об*єднання для вчителів-логопедів дитсадків міста
Систему роботи з вихованцями логопедичної групи продемонструвала вчитель-логопед Якимів О.В., використавши лего-конструктори, як чинника розвитку психічних процесів та дрібної моторики.
Вихованці логопедичної групи продемонстрували свої вміння та навички користуватися лего-конструкторами, конструктивно-творчі здібності у складанні картин різної складності, створенні блоку сюжетів, об*єднаних темою: «Сучасне місто Малин».
Вчителі-логопеди навчальних закладів високо оцінили результативність роботи Якимів О.В. та ознайомились із творчими роботами вихованців ЗДО «Золотий ключик».
14 лютого на базі ЗДО №3 відбулося методичне об*єднання вихователів раннього та молодшого дошкільного віку.
Практичний показ проведення різнопланових ігор економічної спрямованості з вихованцями молодшої групи продемонструвала Коваленко Н.І. Використовуючи ІКТ-технології, мультимедійні презентації, дидактичні ігри, спрямовані на розвиток уваги і мислення, зорових, тактильних, слухових аналізаторів сприяли засвоєнню дітьми елементарних економічних навичок.
Педагоги-дошкільники ЗДО міста ознайомившись із роботою колег, поділилися враженнями та представили свої напрацювання по даній темі.